Apie mus » Staipsniai

Žalioji miesto plėtra (angl. green urban development)

Žalioji miesto plėtra (angl. green urban development) yra požiūris į miesto planavimą ir vystymąsi, kuris siekia integruoti tvarias ir aplinkai draugiškas praktikas. Šis požiūris atsižvelgia į darnaus vystymosi principus, siekiant sumažinti ekologinę įtaką, didinti gyvenimo kokybę ir sukurti sveiką, žalią aplinką. Žalioji miesto plėtra dažnai apima šiuos elementus:

plačiau
Ateities vizija mažojoje miesto architektūroje.

Ateities vizija mažojoje miesto architektūroje priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant technologijų vystymąsi, darnaus vystymosi principų taikymą, socialinius ir ekonominius pokyčius. Štai keletas galimų ateities tendencijų ir vizijos elementų mažojoje miesto architektūroje:

plačiau
Lietuvos mažosios architektūros pradmenys

Tvirtas lietuvių liaudies meno pamatas visada buvo ir bus tradicinė etninė tautos kultūra, savo šaknimis siekianti net senosios Europos, indoeuropiečių, pribaltų, ir baltų, kultūras. Tai dar kartą patvirtina naujausi etnologiniai, ypač mitologiniai ir archeologiniai baltų dvasinės ir materialinės kultūros tyrinėjimai, kurių, sferai priklauso ir turtingas lietuvių tautodailės palikimas. Lietuvos kalviai "prisijaukino" geležį ir "gimė" vienas už kitą gražesni, pirmieji Lietuvos mažosios architektūros meno dirbiniai.

plačiau