CORTEN plienas

 

 

 

 

Vienas populiariausių dekoratyvinių metalo lakštų nėra lygus, blizgus ar žvilgantis - jis surūdijęs. Bet kas gi norėtų užsiimti su tokiu metalu? Atsakymas - tūkstančiai menininkų, architektų ir dizainerių, ir šis metalas vadinamas Corten plienu. Apdaila, skulptūros, sodo aksesuarai  yra gaminami iš šio unikalaus metalo, kuris yra tiek pat atsparus aplinkos poveikiui, kiek ir nuostabiai išraiškingas.

 

Tikriausiai esate susidūrę su Corten plieniniais pastatais ar meno kūriniais. Corten lengva atpažinti dėl savito, ryškiai oranžinio atspalvio. 

 

Plieniniai Corten skydai naudojami ir namuose, baruose ar restoranuose, pagyvinant, išreiškiant savitą interjerą. 

 

Taigi, kas yra Cortenas? Ir jei jis yra surūdijęs, kodėl gi toks populiarus? Na visų pirma tai Corten yra lydinys: chromo, vario ir nikelio pridėjimas prie plieno skatina oksidaciją. Cortenas gamykliškai nėra pasidengęs oranžine spalva; tai iš tikrųjų nuobodi melsvai pilka spalva, kuri laikui bėgant drastiškai pasikeičia. Oksiduodamasis metalas lauke pradeda rūdyti kaip ir juodas metalas, bet skirtumas tas, kad laikui bėgant jis pasidengia apsauginiu sluoksiu, vadinama kieta patina, kuri apsaugo nuo tolimesnio metalo irimo. 

 

Taip kad šis metalas nereikalauja jokios priežiūros, o ilgaamžiškumas siekia daugiau nei šimtą metų.

 

 

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/rudintas-plienas-mados-dvelksmas-lietuviskame-sode-973-948606

 

Mes specializuojamės CNC lazeriniu metalo pjovimu. Galime suprojektuoti ir preciziškai išpjauti, o taip pat ir visapusiškai apdirbti Corten plieną pagal Jūsų norus.

 

2023 - 2030 Corten plieno paklausos prognozės. Pastebimas ryškus poreikis šito metalo tiek industriniuose projektuose tiek individualiuose. Taip yra todėl, kad ateitis prriklauso natūralumui. Žmonės tampa vis alergiškesni aplinkai, cheminiems junginiams. Impregnantai, dažai, plovikliai keičiami naujom technologijom. Medieną stengiamasi apdirbti natūraliai karščiu. Ji įgauna gražią tekstūrą, tvirtumą ir nebelieka maistingų medžiagų medieną niokojantiems termitams. Todėl ji išlieka nepakitusi, neįgeria drėgmės ir nepūna. Metalas ne išimtis. Vis mažiau noro yra apdirbti jį cinku ar įvairiausiais dažais ir gruntu. Corten sudėtis leidžia išnaudoti teigiamas metalo savybes neapsaugant jo papildomai.

Poreikis Corten metalo Covid-19 protrūkio metu ryškiai viršijo pasiūlą. Dėl to sutrikus globaliniam tiekimui kaina šoko į neregėtas aukštumas. Dabar tiekimas atnaujintas, liejyklos gamina vis didesnius tonažus šito metalo, todėl pastebimas akivaizdžiais vis didesnis šio metalo naudojimas projektuose.

 

 

 

 

Susisiekite su mumis!